Haradinaj:Mbështetja do të jetë e pakompromis në luftën kundër korrupsionit
Flash

Haradinaj:Mbështetja do të jetë e pakompromis në luftën kundër korrupsionit

Nën kryesimin e kryeministrit të Republikë së Kosovës, Ramush Haradianj, është mbajtur takimi i gjashtë i nivelit të lartë të

Ismet Beqiri  i shoqëruar nga Kryetarja e FG LDK-së  Lirije Kajtazi pritën në takim z. Samuel Paice
Lajme

Ismet Beqiri i shoqëruar nga Kryetarja e FG LDK-së Lirije Kajtazi pritën në takim z. Samuel Paice

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i shoqëruar nga Kryetarja e FG LDK-së Lirije Kajtazi pritën

Kryeministri Haradinaj: Intervenimi i NATO-s vendimtar për lirinë e popullit të Kosovës
Lajme

Kryeministri Haradinaj: Intervenimi i NATO-s vendimtar për lirinë e popullit të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka vënë kurora lulesh tek lapidari i ushtarëve të KFOR-it komanda qendrore

Ministrja Reshitaj në Washington takon  drejtuesit e MCC-së
Ambienti

Ministrja Reshitaj në Washington takon drejtuesit e MCC-së

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit, Hapësinor, Albena Reshitaj, po vazhdon takimet e  rëndësishme me drejtues dhe përfaqësues të organizatave të

MMPH me aktivitete vetëdijësuese shënoi Ditën Botërore të Ujit
Lajme

MMPH me aktivitete vetëdijësuese shënoi Ditën Botërore të Ujit

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, me aktivitete të ndryshme, nën moton “Natyra për Ujin” shënoi  22 marsin- Ditën  Botërore të ujit.  Në kuadër

Ministri Reçica në Bullgari. Pritet nga homologu i tij Petkov
Lajme

Ministri Reçica në Bullgari. Pritet nga homologu i tij Petkov

Gjatë vizitës zyrtare në Bullgari, Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, u prit sot në takim nga homologu

VV: Akt i paprecedent i Ministrit të Drejtësisë dhe Këshillit Gjyqësor të Kosovës
Lajme

VV: Akt i paprecedent i Ministrit të Drejtësisë dhe Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Këshillit Gjyqësor i Kosovës dhe Këshilli prokurorial, kanë organizuar sot një takim të përbashkët me kryetarë të gjykatave dhe kryeprokurorë

Prokurori i Gjykatës Speciale jep detaje të padëgjuara deri më tani për hetimet
Lajme

Prokurori i Gjykatës Speciale jep detaje të padëgjuara deri më tani për hetimet

Reflektimet e Prokurorit të Specializuar mbi përvojat dhe sfidat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në fjalën e lamtumirës Në

Greg Delawie: Lajm i mrekullueshëm!
Lajme

Greg Delawie: Lajm i mrekullueshëm!

Ambasadori i ShBA-së, Greg Delawie ka komentuar votimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai ka postuar ne

Ushtaraket me seksi në planet
Lifestyle

Ushtaraket me seksi në planet

Në historinë botërore padyshim që një vend të rëndësishëm kanë zënë edhe femrat, që në një mënyrë apo në një

Ratifikohet me 80 vota pro Demarkacioni
Flash

Ratifikohet me 80 vota pro Demarkacioni

Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Me 80 vota pro, 11 kundër

Largohen nga seanca e sotme edhe shtatë deputetë të tjerë
Lajme

Largohen nga seanca e sotme edhe shtatë deputetë të tjerë

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, është mbledhur sot në orët e pasdites, pas hedhjes së serishme të gazit

Lluka në Gjakovë për funksionalizimin e Aeroportit të Gjakovës
Ekonomi

Lluka në Gjakovë për funksionalizimin e Aeroportit të Gjakovës

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka deklaruar se Aeroporti i Gjakovës  është një aset jashtëzakonisht i madh për vendin

Bashkëthemeluesi i WhatsApp: Është ora të fshijmë Facebook
Technologji

Bashkëthemeluesi i WhatsApp: Është ora të fshijmë Facebook

Përveç institucioneve amerikane dhe europiane, mbi Facebook nis beteja dhe e miqve të tij, i biznesmenëve që falë Mark Zuckerberg

Shqipëria U21, Manaj e Sherri kërkojnë rezultate pozitive ndaj Sllovakisë
Sport

Shqipëria U21, Manaj e Sherri kërkojnë rezultate pozitive ndaj Sllovakisë

Kombëtarja shqiptare e Shpresave (U21) ka vijuar përgatitjet për ndeshjet kualifikuese me Sllovakinë, në të cilat do të mungojnë disa

Hamilton te Ferrari? E pranon dhe Toto Wolff
Sport

Hamilton te Ferrari? E pranon dhe Toto Wolff

Lewis Hamilton është shumë pranë rinovimit të kontratës me Mercedes e cila skadon në fund të këtij viti. Piloti britanik

Kombëtarja kontroll të enjten; Lojtarët në stërvitje, Berisha në gjendje jo të mirë
Sport

Kombëtarja kontroll të enjten; Lojtarët në stërvitje, Berisha në gjendje jo të mirë

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon përgatitjen nën urdhrat e Panuccit më e kompletuar se ditën e parë. Elseid Hysaj i është bashkuar

Khloe Kardashian shijon ditët e fundit të shtatzënisë
Showbiz

Khloe Kardashian shijon ditët e fundit të shtatzënisë

Edhe pak ditë dhe ajo do të sjellë në jetë vogëlushen e saj të parë. Bëhet fjalë për bukuroshen, Khloe

Gaz lotsjellës për herë të katërt në Kuvend
Lajme

Gaz lotsjellës për herë të katërt në Kuvend

Vetëvendosje assesi nuk po e lë nisjen e seancës për ratifikimin e Demarkacionit. Megjithatë kete e penguan sigurimi i Kuvendit.

Ekskluzive: Hashim Thaçi udhëtoi fshehtas në Amerikë, atje është edhe Vuçiqi
Lajme

Ekskluzive: Hashim Thaçi udhëtoi fshehtas në Amerikë, atje është edhe Vuçiqi

Gazeta Express merr vesh se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, udhëtim të cilin